Skirtumai tarp ĮI, MB ir UAB, ką pasirinkti?

Lyginamieji kriterijai: Individuali įmonė (IĮ) Mažoji bendrija (MB) Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)
Dalyviai ir jų skaičius Tik fizinis asmuo. 1 savininkas. Tik fiziniai asmenys. Nuo 1 iki 10. Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Nuo 1 iki 250.
Minimalus kapitalo dydis Nėra. Nėra. Ne mažiau kaip 2500 EUR.
Kapitalo įnašo išraiška Nėra. Įnašas gali būti piniginis arba kitas materialus turtas. Įnašas gali būti piniginis arba kitas materialus turtas.
Civilinė atsakomybė Neribota. Savininkas atsako visus savo asmeniniu turtu. Ribota. Nariai neatsako savo asmeniniu turtu. Ribota. Akcininkai neatsako savo asmeniniu turtu.
Sprendimo priėmimo / balsavimo teisės Sprendimus priima savininkas. 1 narys - 1 balsas. Jei MB turi vadovą, nuostatuose gali būti nurodyta kitaip. Jeigu visos akcijos, suteikiančios balsavimo teisę yra vienodos nominalios vertės, tai įtaka priklauso nuo kiekvieno akcininko įnašo.
Buhalterinės apskaitos tvarkymas Buhalteris nėra privalomas. Buhalterinę apskaitą gali tvarkyti pats savininkas. Buhalteris nėra privalomas. Buhalterinę apskaitą gali tvarkyti narys arba vadovas. Buhalteris yra privalomas arba sutartis su buhalterines paslaugas teikiančia įmone.

Pagrindiniai mokesčiai taikomi juridiniams asmenims

  • Individualios įmonės (IĮ) pagrindinius mokesčius galite rasti čia.
  • Mažosios bendrijos (MB) pagrindinius mokesčius galite rasti čia.
  • Uždarosios akcinės bendrovės (UAB) pagrindinius mokesčius galite rasti čia.

Jeigu turite klausimų apie mokesčius arba Jums reikalinga konsultacija dėl įmonės steigimo, spauskite Finansinės ir mokesčių konsultacijos arba Įmonės steigimas.

Parašykite mums laišką