UAB apskaita

Uždaroji akcinė bendrovė (trump. UAB) yra ribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. Tai reiškia, kad įmonės akcininkai savo asmeniniu turtu neatsako už UAB nevykdomas ar neįvykdytas prievoles bei įsipareigojimus.

UAB buhalterija – kas gali ją tvarkyti?

UAB buhalterinė apskaita privalo būti tvarkoma profesionalaus samdomo buhalterio arba apskaitos paslaugas teikiančios įmonės. Priešingai nei MB, tai yra privaloma Uždarajai akcinei bendrovei. Kažkodėl daugelis dar mano, kad MB apskaita yra paprastesnė ir ją galima tvarkyti patiems, tarsi nieko tokio, jeigu kažkas nebus visai tikslu, taip manyti, žinoma, taip pat klaidinga. Tačiau kita vertus visi tikrai žino, kad skaidri apskaitos sistema UAB yra tiesiog būtina, todėl nekyla klausimų dėl to, kad visa UAB apskaita ir finansai turi būti tvarkomi profesionalaus šią sritį išmanančio asmens.

Kas mums yra UAB apskaitos garantas?

UAB buhalterinė apskaita kartais gali būti labai sudėtinga. Priklausomai nuo to, kokią veiklą įmonė vykdo, kiek įmonėje dirba darbuotojų, kiek turi ilgalaikio, trumpalaikio turto, finansinių įsipareigojimų, automobilių, netgi kokie yra jos ateities planai ir kokios numatomos plėtros galimybės, atitinkamai skaičiuojamos ir apskaitos apimtys. Kartais net ir maža, tačiau labai perspektyvi ir sparčiai besiplečianti įmonė gali generuoti labai didelius apskaitos tvarkymo resursus. Todėl reikia labai gerai viską įvertinti.

Mes patariame, kad renkantis kandidatą į buhalterio pareigas būtina labai atsakingai įvertinti jo kompetencijas. Ypatingai, tuo atveju, jei nesate didelė įmonė, kurioje veikia jūsų UAB buhalterijos centras ir negalite sau leisti samdyti keleto buhalterių, kurie išmanytų skirtingas sritis ar turėtų skirtingą patirtį ir galėtų padengti vienas kito žinias. Todėl jeigu ieškote finansininko visai pilnai apskaitai, būtina pasirinkti visapusišką šios srities specialistą. Vertėtų pasidomėti, kokia yra asmens patirtis, kokiose įmonėse buhalteris dirbo prieš tai, kuriose srityse specializavosi, kokią veiklą vykdė įmonės, kuriose dirbo anksčiau. Tai iš tiesų yra labai svarbu, kadangi kiekviena įmonė yra skirtinga ir net ilgą laiką buhalterijoje dirbantis finansininkas gali būti sukaupęs patirtį tik tam tikroje srityje, tačiau mažiau išmanyti kitas. Todėl jei norite finansininko profesionalo, turite labai gerai atlikti namų darbus.

Suprasdami, kaip svarbu yra UAB skaidri apskaitos sistema, mes raginame visgi rinktis finansines paslaugas teikiančią įmonę ir ją taipogi įvertinti atsakingai. Tokias paslaugas teikiančios įmonės dažniausiai turi keletą privalumų: jie turi savo komandą ir neretai gali pasiūlyti daugiau, nei buhalterinės apskaitos paslaugų paketą; jų komandos narių vykdoma UAB apskaita dažnai apima platesnį specializacijos sričių spektrą. Kaip jau minėjome anksčiau, ypatingai tuo atveju, jeigu įmonė yra maža ar vidutinė, o jūsų UAB buhalterijos centras dar tik ateities planuose, finansinių paslaugų ir apskaitos įmonė – tai pilnas profesionalus paketas jūsų įmonės finansams. O svarbiausia, dažnu atveju - net finansiškai palankesnis, nei samdyti buhalterį.

Perkant paslaugą iš apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, jums nereikia sekti visų naujausių buhalterinės apskaitos aktualijų, nes tuo nuolatos rūpinamės mes, jums nereikia patiems mąstyti ar žinoti, kaip teisingai apskaityti vieną ar kitą operaciją ir juo labiau – nereikia nuolat apie tai galvoti. Mes užtikriname visų reikiamų ataskaitų bei informacijos aiškų pateikimą, taip pat užtikriname, kad visas procesas būtų skaidrus, atsakome į visus klientui iškylančius klausimus realiuoju proceso laiku. Visiškai atsakome už mūsų teikiamų pasaugų kokybę ir prisiimame atsakomybę už visus mūsų atliktus veiksmus. Siekiame, kad mūsų teikiamos profesionalios buhalterinės apskaitos paslaugos būtų absoliutus jūsų UAB apskaitos garantas.

Kokia turi būti UAB buhalterinė apskaita?

Skaidri, teisiškai tvarkinga ir kokybiškai atliekama UAB apskaita – pagrindiniai mūsų profesionalų komandos akcentai. Mes vadovaujamės įmonių finansinės atsakomybės įstatymu bei buhalterinės apskaitos įstatymu, o mūsų teikiamos paslaugos atitinka visus verslo apskaitos standartus.

Atsakingai apskaitome visus įmonės apskaitos dokumentus, laiku teikiame visas privalomas deklaracijas ir užtikriname, kad visos mokestinės prievolės būtų įvykdytos laiku. Mūsų vykdoma skaidri apskaitos sistema UAB garantuoja, kad įmonė nepatirs jokių nesklandumų ar nemalonumų dėl neteisingos apskaitos. Teikiame apskaitos paslaugas nuo pirminių apskaitos dokumentų tvarkymo iki finansinės atskaitomybės sudarymo bei kitų reikalingų finansinių ataskaitų rengimo ir teikimo:

 • Pirminių apskaitos dokumentų apdorojimas (kasos, banko, pirkimų, pardavimų);
 • Ilgalaikio, trumpalaikio turto apskaita;
 • Atsargų, kuro apskaita;
 • Atsargų nurašymas;
 • Darbo užmokesčio, atostoginių ir kitų su darbo užmokesčiu susijusių išmokų apskaita;
 • Personalo apskaita;
 • Avansinė apyskaita;
 • Bendrojo žurnalo ir kitų žurnalų apskaita;
 • Ataskaitos;
 • Mėnesinių ir metinių deklaracijų Sodrai ir VMI teikimas;
 • Kitų periodinių finansinių dokumentų bei ataskaitų įmonės vadovui, bankams, lizingo bendrovėms ir kt. institucijoms rengimas;
 • Kiti reikalingi atlikti buhalteriniai veiksmai;
 • Finansinės atskaitomybės rengimas.

Taip pat tvarkome ir apleistą UAB buhalteriją už praėjusius laikotarpius:

 • Trūkstamų dokumentų bei įrašų sutvarkymas;
 • Trūkstamų finansinių ataskaitų, deklaracijų parengimas bei pateikimas;
 • Neteisingai apskaitytų, klaidingų įrašų koregavimas;
 • Kiti reikalingi atlikti buhalteriniai veiksmai;
 • Finansinės atskaitomybės rengimas.

Šią paslaugą teikiame atsižvelgiant į kliento poreikius, t.y. apleistos buhalterijos paslauga gali būti momentinė, kai po paslaugos atlikimo perduodame „švarią“ ir tvarkingą buhalteriją tęsti kliento finansininkui arba darbą tęsiame mes ir toliau rūpinamės kliento įmonės apskaitos tvarkymu.

Ar teikiamos finansinės konsultacijos?

Kadangi esame ir konsultacijas teikianti apskaitos įmonė, kartu su apskaitos paslaugų paketu klientas visuomet turi galimybę gauti finansines ir mokestines konsultacijas, susijusias su jo įmonės finansine veikla bei UAB apskaita. Remdamiesi savo ilgamete patirtimi, konsultuojame ir patariame, kaip galima efektyvinti vienus ar kitus apskaitos, finansų ar įmonės veiklos procesus. Bendradarbiaujame su įvairiais partneriais, todėl esant poreikiui konsultuojame įmonės finansavimo, paskolų portfelio optimizavimo, lizingo ar kitais finansavimo / refinansavimo klausimais. Padedame klientui priimti jo įmonei palankiausią sprendimą ir iš to gauti patį geriausią rezultatą.

Daugiau informacijos Finansinės ir mokesčių konsultacijos.

Kokia yra UAB apskaitos paslaugos kaina?

UAB buhalterinės apskaitos paslaugos kaina apskaičiuojama atsižvelgiant į pagrindinius faktorius: kliento poreikius, įmonės veiklos sritį, specifikaciją, kiek dokumentų per mėnesį reikalinga apskaityti, koks darbuotojų skaičius įmonėje, ar yra papildomai automobilių lizingas, ilgalaikio, trumpalaikio turto apskaita ir kita. Pagal šiuos kliento pateiktus duomenis atliekame numatomų darbo apimčių apžvalgą ir taip nustatome apskaitos paslaugos kainą. Užtikriname, kad klientas moka tik už tas paslaugas, kurias mes suteikiame, priklausomai nuo to, kokios tuo metu yra apimtys. Kai apimtys mažesnės, tai ir kaina mažesnė, augant apimtims, proporcingai kaina didėja. Todėl šis principas ypač palankus nedidelėms ar naujoms įmonėms.

Daugiau informacijos Buhalterinių paslaugų kainos.